Rozcestník

Základní škola Bošovice

Základní škola v Bošovicích je neúplnou základní školou se 4. ročníky ve 4 třídách.

organizační struktura 2020 [PDF 263.54 kB]

Skladba žáků:

Do základní školy docházejí žáci z obce Bošovice.
Všichni žáci jsou v tomto školním roce vyučováni ve čtyřech samostatných třídách (1. - 4. roč.)
Od 5. ročníku přecházejí žáci do základních škol okolních obcí a měst - spádová obec Otnice, někteří žáci navštěvují ZŠ  Dambořice, Újezd u Brna nebo Slavkov u Brna.
Jsme otevřenou malotřídní školou rodinného typu, kde se žáci učí podle vzdělávacího programu Začít spolu (1., 2., 3. a 4. ročník ).

Od roku 2015 jsme otevřeli II. oddělení školní družiny.

Co chceme a kam směřujeme

Zaměření školy

• Inkluzivní vzdělávání, tzn. vytváření podmínek pro talentované žáky i žáky s různým druhem postižení

•  Zavádět do výuky efektivní metody výuky, jako je skupinové (kooperativní) a projektové vyučování, kterými vedeme žáky k týmové práci,
  • Vést žáky k využívání komunikačních a informačních technologií, podporovat zavádění a využívání výpočetní techniky do všech předmětů, podporovat výuku na počítačích a jejich využívání
  • Vést žáky k dodržování stanovených pravidel, zejména pravidel školního řádu
  • Chceme klást důraz na všeobecné a rovné vzdělání pro všechny, neboť pro úspěšný rozvoj dítěte má velký význam život v populačně přirozené skupině (ve skupině jsou zastoupeni žáci s různými vlohami, nadáním a vlastnostmi)

• Provádět rozumnou integraci dětí zaostávajících, či jinak postižených přímo ve třídách základní školy s ostatními dětmi
  • Chceme se zaměřovat i na žáky nadané, chceme jim vytvořit podmínky pro jejich rozvoj a tím omezit jejich přechod na jiné školy. Z metod práce chceme u těchto žáků preferovat samostatnou práci, skupinovou práci, projektové vyučování apod. Rovněž se chceme zúčastňovat různých soutěží školního i okresního charakteru, kde rovněž mají možnost se žáci prezentovat a zejména při přípravě k těmto soutěžím dochází k rozvoji jejich nadání. Chceme dále rozvíjet silné stránky školy a maximálně eliminovat a napravovat to, co považujeme za nedostatky.

Základní a Mateřská škola Bošovice
Školní 106